ЯК ДОПОМОГТИ УЧНЯМ ВИЗНАЧИТИСЯ З ОБРАННЯМ УЛЮБЛЕНОЇ ПРОФЕСІЇ, ЩОБ ВОНИ ПОЧУВАЛИСЯ ВПЕВНЕНИМИ І ЩАСЛИВИМИ В ЖИТТІ?
Одним із найважливіших рішень у житті кожного з нас є вибір професії, адже більшість часу, окрім відпочинку, ми проводимо на роботі. І від того, наскільки продуктивним буде цей час, фактично залежить усе інше – те, заради чого ми працюємо.
Неабиякий важіль у прийнятті рішення щодо вибору роду діяльності раніше відігравала успішність школяра у певних предметах. Якщо, приміром, дитина більш успішна у гуманітарних науках, ніж у точних, то педагоги давали їй зрозуміти, що ані бухгалтером, ані інженером чи механіком їй не слід намагатися стати. Ми всі були прив’язані до предмету якимось безнадійним вузлом. І лише згодом, коли за плечима стає багаж знань з основ психології, ми всі розуміємо, наскільки хибні наші висновки!
Сучасний підхід до профорієнтації в школах є більш перспективним, ніж раніше, хоча б через присутність шкільного психолога в педагогічних колективах. Однак, загалом в обов’язки психолога входить діагностування здібностей та уподобань дитини і надання інформації про сучасний стан ринку праці.
До того ж, дуже часто батьки самі приймають рішення замість дитини про обрання нею професії, що є дуже помилковим і в майбутньому має свої непривабливі наслідки.
Ми всі забуваємо, про те, що в першу чергу потрібно запитати саму дитину, чого вона насправді хоче. Проте, дуже часто зіштовхуємося з тим, що дитина дійсно не знає, чого хоче (що є цілком природно), або батькам не подобається вибір професії їхньою дитиною.
Що робити в цьому випадку?
Допомогти учням визначитися з правильним вибором професії можна шляхом корпоративного коучингу, який проводиться як 3-місячний проект (за потреби - 6 місяців) за такою структурою:
СУПРОВІД ДИРЕКТОРА ШКОЛИ (персональна робота з ключовими працівниками (по 1 годині в тиждень));
РОБОТА З УЧНІВСЬКИМ КОЛЕКТИВОМ (командна робота, яка проводиться з групами учнів від 5 до 9 чоловік (2-2,5 години в тиждень));
ТРЕНІНГОВА ЧАСТИНА (призначена для педагогічного колективу та батьків учнів з метою надбання і закріплення нових ключових компетенцій в профорієнтаційній роботі (1 раз в тиждень)).
Крім коучингу – спеціальні книги та інші бонуси.
Якщо Ви директор школи і хочете допомогти своїм учням правильно визначитися з прийняттям одного з найважливіших рішень у їхньому житті, тоді записуйтеся на коучинг.
Буду рада зустрічі з Вами!